REKORD KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH WE WRZEŚNIU

Co spowodowało, że tak spory odsetek Polaków zdecydował się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego jeszcze w tym roku?
Jest to przede wszystkim efekt niskich stóp procentowych. Dzięki niskiemu oprocentowaniu raty kredytów to są porównywalne z opłatami za wynajem mieszkania. Dla wielu osób jest to poważny argument przemawiający za przeprowadzką na swoje, tym bardziej, że liczą na utrzymanie się niskich rat przez kolejnych kilkanaście miesięcy.
Jest również inny powód podejmowania decyzji o kupnie własnej nieruchomości w Tarnowie.
Zainteresowani własnym M chcą zdążyć przed wprowadzeniem przepisu o obowiązkowym wkładzie własnym. Ten przepis ma wejść w życie od stycznia 2014 r. a wkład własny ma wynieść 5 proc. ceny nieruchomości. Choć wymagania nie wydają się wygórowane, to jednak gdy do wkładu własnego dołoży się koszty transakcyjne oraz wykończenia mieszkania, powstają spore sumy.
Tym właśnie spowodowany jest ruch związany z kredytami.
Odczuwalne jest to również na rynku nieruchomości, bowiem mieszkania i domy w atrakcyjnych cenach znikają z rynku jak świeże bułeczki. Wzmożony ruch widoczny jest również w biurach nieruchomości, których klienci szukają prawdziwych okazji.
Ceny nieruchomości są naprawdę atrakcyjne, kredyty nisko oprocentowane – może zatem warto jeszcze przed końcem roku pomyśleć o własnej nieruchomości?

4 myśli nt. „REKORD KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH WE WRZEŚNIU

 1. Szczepan K.

  Tak, trzeba jednak pamiętać, że większość kredytobiorców to klienci gotówkowi. Posługuję się oni kredytem tylko w nieznacznym stopniu (20-30%). Obniżka stóp zachęciła ich do wyciągnięcia pieniędzy z banku i zainwestowania. To trochę zmienia krajobraz na rynku, bo takie osoby znacznie zawyżają średnią. Nie bez znaczenia że NBP planuje znowu obniżyć stopy procentowe, aby mniej zamożni mogli sobie pozwolić na zobowiązanie.

  Odpowiedz
 2. KAN

  W Tarnowie naprawdę jest ruch na rynku nieruchomości ? Do tej pory więcej słyszałem o Tarnowie w kontekście emigracji niestety. Ponoć czołówka, jeśli chodzi o miasta w Polsce.

  Odpowiedz
 3. Pingback: låna till hus utan kontantinsats

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>